Peale Athletic Fitnessi ja kulturismi

Praeguseks hetkeks on minu lavadebüüdist möödunud natukene rohkem kui 6 päeva ja nüüd ma olen ehk võimeline tegema ka väikese kokkuvõtte sellest, millega me lõppude lõpuks seal ikkagi hakkama saime. Tehtud, nähtud ja kogetud sai palju uut ja huvitavat, millest enne ei osanud midagi arvata ega mõelda. Loomulikult ei ole ka vahepealset viite päeva raisatud puhkamisele ega niisama aja raiskamisele, vaid jätkuvalt käivad ettevalmistused tulevateks võistlusteks. Millisteks? Sellest varsti.

Atheltic Fitness

Laupäev 7. aprill oli siis päev mil toimusid kauaoodatud võistlused, mille ettevalmistused said alguse enam kui 6 nädalat tagasi. Selle kuue nädala jooksul sai korduval ja ilmselt isegi liiga palju mõeldud sellele, kas mõte osaleda sellisel võistlusel, mis aerutajatele niivõrd kauge, on ikka õige.

Praeguseks on vastus kindel. Jah. Niivõrd imelik, kui see ka ei tundu, siis ülemäärast võistlusnärvi kui sellist ei tekkinud hetkekski. Võistlusel, kus 2/3 lõpptulemusest moodustavad alad, millega on põgusalt ennegi kokku puututud ei tohikski olla ju midagi liiga uut ja vastuvõetamatut. Aga. Alati on kuskil aga ja seda ka seekord.

Teatavasti, nagu ma eelmises postituses ka mainisin, siis Athletic Fitnessi esimene voor on jõuvoor, mis sisaldab lõuatõmbeid ja triitsepsi surumist. Peaks nagu kõik sobima, aga pettumus oli kiire tulema. Lõuatõmbed, mida kirja läks kõikest 25, olid ilmselgelt ülemõistuse… halvad.

Tõsi, tegelikult sai tehtud siiski 31 kordust ( kui ma õigesti mäletan), aga kohtunikele minu tehnika ei olnud ülemäära vastuvõetav ja seetõttu võeti nii mõnigi kordus maha. Ükskõik kui rahulolematu ma oma tulemusega ka olin, ma siiski võitsin oma kategooria ja seetõttu elasin selle hetkelise psüholoogilise languse üle.

Lohutuseks jäi see, et tulemas on veel järgminegi ala, milles peaksin olema samuti üpris tugev. Just sellele tugevusele lootma jäädes soovisin ma teha triitsepsi surumises tulemuse, mis teeks silmad ette ka kõvematele Atleticutele väljaspool Eestit. Aga mida ei tulnud on tulemus.

Need, kes võistlusi vaatamas olid, võisid peale  51 kordust millest ära loeti 46, näha minu näos kõike muud kui emotisooni skaala pluss poolel. Pettumusele järgnes pettumus, mis tekitas soovi asi seal samas pooleli jätta, aga võitleja hing seda ei lubanud. Sellelt alalt saadud teine koht jättis peale esimest vooru mind jagama esimest ja teist kohta.

Füüsilise võimekuse aladest oli järgi jäänud veel üks. Sõudmine. Sõudeergomeetrite peal sooja tegemas olin ma üks esimeste seas, sest soov jõusaalist põgeneda võttis võimust kiiresti. Põgenesin kaotuse eest. Ehki selleks hetkeks vaimselt väsinud, suutsin ma ennast sõidu ajaks koguda ja sealt õnnestus võtta oma.

Ajaga 3.11 läbitud 1000m andis kindla võidu järgnevate lõpetajate ees. Vähemalt selle ala võit tekitas kerge enesekindluse tõusu, aga see oli hetkeline.

Tagasi grimmima

Peale ergomeetrit tuli kohendada ka grimmi, mis peale kahte higistamisvooru oli kõike muud kui ilus ühtlane pruun jume. Üle keha ja näo jooksid randid, mis ei paistnud just kõige atraktiivsemad. Nende “iluvigade” parandamiseks võtsid abimehed/ naised taaskord kätte värvirullid, mida kasutati ka päev enne võistlusi esimese grimmikihi peale kandmiseks, ja võõpasid meid uuesti üle nagu maalrid seina.

Õnneks parandamine ei nõua palju aega, sest lavaleminekuni olid jäänud loetud minutid. Just nimelt lavale. Nüüd oli siis käes see aeg, kus tuli meelde tuletada kõik see, mida viimased kuus nädalat poseerimisel oli õpitud. Tagumine õlg üles, esimene õlg alla, parem õlg alla, jalad ja tuharad pingesse, tee nägu, et sul pole üldse raske ja sa naudid seda. Just sellised olid viimased mõtted enne lavale minekut.

See, kas kõik need punktid mida ma meeles üritasin pidada ka õigesti eksponeeritud said jääb igaühe ( ja loomulikult kohtunike) otsustada, aga ühte ma võin öelda. Ma tõesti nautisin seda. Päriselt. Ma ei oska muidugi öelda, kas see välja paistis või mitte, sest mul oli tükk tööd oma asendite paika sättimisega, aga hoolimata pooside õnnestumisest või ebaõnnestumisest, mul oli seal hea olla.

Ei oska isegi öelda, kas see mida ma laval nautisin oli tähelepanu või esinemisevajaduse rahuldamine, aga selle juures oli midagi sellist, mis paelus.

Lisaks lava nautimisele tuli meil siiski seal ka võistelda. Kui neli veerandpööret olid tehtud, jäi asi juba kohtunike otsustada ja me võisime hetkeks lavalt lahkuda. Lavale naasime aga õigepea, sest nii Body Fitnessi, Bikini Fitnessi kui ka Athletis Fitnessi autasustamine toimus koos ja selleks kutsuti meid kõiki taaskord lavale.

Peale ebaõnnestunud võistluspäeva algust läks asi järjekindlalt paremuse poole. Kehavoorust saadud punktid olid piisavad selleks, et kokkuvõttes siiski jõuda esimesel kohale. Kõigile osalejatele olid auhindaks väikesed karikad ja esikolmikule lisaks ka toidulisandid ja diplomid.

Atheltic Fitness tehtud, nüüd kulturismi juurde.

Kulturism ( Algajad juuniorid -80kg )

Seoses lavalemineku kategooriate järjekorra muutmisega võistluse käigus ei jäänud kuigi palju aega peale AFi puhata. Seetõttu sai kohe hakatud grimmi parandama, mis seekord nõudis juba suuremat ettevalmistust. Praktiliselt terve keha sai jällegi üle käidud, et higistamisega laiali läinud grimm näeks välja piisavalt viisakas selleks, et laval väga häbi ei peaks tundma.

Vähe sellest, et kulturism nõuab pidevat grimmi parandamist, tuli enne lavale minekut ennast ka veidike läikima lüüa. Õlitamisprotsess oli jällegi väga uudne kogemus ja tuleb tunnistada, et ka päris naljakas. Kui me lõpuks läikisime nagu pühademunad, siis oli aeg lihaseid täis pumpama hakata.

Ma ei julge küll pead anda, aga ma olen üpris kindel, et ma alustasin liialt vara, sest lõpuks tegin ma erinevaid harjutusi ja seeriaid nii palju nagu ma teen tavalise jõusaali treeningpäeva jooksul. Käed ja selg, mis seal suurema osa koormusest said olid minuga samat meelt, sest kui nad oskaksid rääkida, siis ei oleks sealt minu suunas tulnud ühtegi viisakat sõna.

Natukene enne lavale minekut kasutatakse veel ühte nippi millest ma polnud eelnevalt kuulnudki. Nimelt lonks konjakit ja kohvi selleks, et veresooned paremini nähtavale tuleks. Ka see ilmselt minul ei töödanud, sest mina ei märganud mingit erinevust. Võimalik, et teised siiski märkasid.

Aga rohkem midagi huvitavat enne laval minekut ei olegi rääkida. Lava oli aga taaskord sama nauditav ja mis eelnevalt mainimata unustasin, siis ka äärmiselt palav. Miks nauditav sellest on räägitud, aga palav oli seetõttu, et kaheksa prožektorit, mis laval esinejaid valgustasid olid äärmiselt kuumad ja ühtlasi olid need ka väga lähedal.

Kulturismis koosnes lava kahest voorust- kohustuslikud poosid ja vabakava. Kohustuslike pooside ajal olid kõik algajad juuniorid korraga laval ja algas pooside võidunäitamine. Kohutav on see, kui raske on pähe jätta viisakas nägu ja mitte manada pähe valugrimasse, mis sel hetkel tunduvad nii loomulikud.

Terve keha pingutamine kaheksa kohustusliku poosi vältel on raskem kui oleks eales osanud arvata. Kindlasti osa raskusest saab panna ka kogemuste puuduse süüks, sest kohati saab lihaseid üle pingutatu, mis lõpptulemusena paistab kehvem välja kui natukene kergem poos paistaks.

Iseenesest julgen poseerimise osaga enamvähem rahule jääda. Oli hetki mida ma tean, et oleks võinud teisiti teha, aga ju see ei olnud see päev mil kõik õnnestub.

Siiani polnud lavahirmust märkigi, aga pean tunnistama, et peale kohustuslikke poose lavataga vabakava esitamise järjekorras oodates, tekkis küll kerge sabin sisse. See kord oli sabin aga ajutine ja kui ma lavale sain oli kõik jälle korras. Põlvitasin lava keskele seljaga rahva poole, kummardusin kergelt ette, toetasin käed põlvedele ja ootasin. Ootasin muusikat. Ikka ootasin.

Lõpuks ta algas. Võimsa algusega muusika filmist 300, mille järgi minu vabakava sai tehtud, kostis üle lava ja üle saali ning sel hetkel alustasin ma oma kavaga. Hetkekski ei tekkinud olukorda, kus ma oleks kartnud kas pooside või rütmis sassiminekut. Ma tundsin ennast kindlalt nagu see oleks üks järjekordne paljudest möödunud võistlustest.

Loomulikult tekitas kerge segaduse hetke see, kui muusika enne viimast poosi kinni pandi, aga pole viga. Küll kerges meeltesegaduses aga hoolimata sellest sai kava viidud lõpuni umbes täpselt nii, nagu ta oli alguses planeeritud. Nüüd on vähemalt selge see, et kui öeldakse  vabakava pikkuseks üks minut, siis ei tasu seda teha 10 seki pikemaks. Vastasel juhul juhtub nii nagu juhtus minul.

Kuna ma oma kategoorias (-80kg) olin ainus võistleja, siis loomulikult anti mulle esikoha puhul kätte auhinnad, mis loomult olid samad mis Athletic Fitnessi.

Lõpetuseks

Nii hästi või halvasti kui ma oskan, aga lühidalt peaks olema siin kõik mis ma möödunud ürituse kohta rääkida soovisin. Nagu ilmselt aru võis saada, siis oli tegemist minu jaoks ühe meeldejääva üritusega. Meeldejääv nii oma äparduste kui õnnestumist ja segadushetkedega.

Hoolimata paljudest asjadest, mis läksid veidi valesti, tahan ma igaljuhul lavale minna veelkord, aga siis juba vormiga mis oleks märgatavalt võimsam kui ta on hetkel. Kuna ettevalmistused kulturismiks nõuavad teistsugust tööd kui aerutamises vajalik on, siis pean esialgu seda edasi lükkama.

See aga ei tähenda, et ma järgmisel laupeäval ( 21. aprill) Tallinnas Eesti Karikavõistlustel Atheltic Fitnessis ei osaleks. Sellest aga pikemalt peale võistlust.

Suur aitäh ka inimestele, kes tegid võimalikuks sellisel võistlusel osalemise ja kes aitasid meid nii ettevalmistustel kui ka võistluspäeval. Suured tänud Silvarile, Estale ja Laurale!

Ennast korrates ütleksin, et tegemist oli kogemusega, mis on väga erinev sellest, mida ma siiamaani olen kogenud. Mööda külgi ei jookse maha miski ja seetõttu Eesti lavad, me kohtume veel! Varsti…

38 kommentaari

 1. The recommended amount is a tablespoon of coconut oil for
  15 to 20 minutes per day. It contains short and medium-chain
  fatty acids that support the loss of extra weight.

  The reason is it’s been established across the industry.

 2. Fish oil is therefore beneficial for your heart whether you are at
  risk, currently have problems, or are the current proud owner of a disgustingly healthy heart that
  you want to keep that way. After being unsatisfied for many years
  with my hair, I decided to cut it all off and start over. Primarily used
  to heal stomach ache, like food or menstrual cramps, diarrhea,
  or other type of intestine pains, chamomile is kept in every kitchen cupboard as a natural healing
  medicine.

 3. What people call toning is actually a combination of
  building muscle with burning of fat. When you are
  at home do body weight exercises such as squats, push-ups, dips
  and lunges and back extensions. Do not even dream of eating meat and non- vegetarian food for the next 10 days.

 4. In fact, therapeutic relief can be achieved simply by putting aromatherapy oils on your
  body, with one particularly famous oil for this purpose being
  rosehip oil. – Heals and reduces the appearance of surgical and accidental scars, acne pigmentation scars, hyper pigmentation, stretch marks
  after pregnancy or weight gain. Its rapid penetration of the skin, and effective tissue repair has
  gotten this scar treatment ingredient recognized by industry leaders, but it
  to can be improved upon.

 5. Have you ever considered publishing an e-book or guest authoring on other sites?

  I have a blog centered on the same topics you discuss and would love to
  have you share some stories/information. I know my audience would enjoy your work.
  If you are even remotely interested, feel free
  to shoot me an e mail.

 6. Hello there, just became aware of your site via Google, and discovered that it’s truly informative.
  I’ll be thankful if you continue this in future.

 7. Losing fat all above your entire body demands that you do the right mix of strength teaching (don’t fret you will not get huge and cumbersome), a unique form of cardio referred to as interval teaching, and most critical, have a great diet program. In fact you can be amazed at just how helpful doing half hour of yoga every day might be for not just your mind but in addition to the body also. This only makes you fatter in the long run, when you start to eat normal again.

 8. Regularly cleaning the cache and cookies is a great way to improve computer performance and speed.
  This can include compression of the registry or hard drive (like a defrag), plug in removers for Internet Explorer, or junk
  and evidence file removers. And you had to restart, lost your work,
  lost time and felt so enraged that if you had an ax.

 9. Migraines And Pregnancy often involves scratching.
  The illness, medically known as Varicella, is a common childhood disease,
  but actually only lasts for three to five days after, notes
  the Encyclopedia of Herbal Medicine. Shingles is also
  a medical rarity — ABC News said just one in every 10, 000 or.
  Pour into a springform pan and bake at 160C, 350F for 45 minutes.

 10. Years ago, it was a big deal to perform such investigation,
  wearisome and also time consuming, as as compared with today.
  Use in connection with a civil, criminal, administrative or arbitral proceeding.
  Street crimes have increased dramatically over the
  years, websites providing license plate lookup could prove to be useful tools
  in combating these crimes.

 11. Hi, i think that i noticed you visited my weblog so i got
  here to go back the favor?.I’m attempting to to find issues to enhance my web site!I assume its good enough to make use of a few of your ideas!!

 12. Hi to every one, it’s actually a pleasant for me to visit this site, it contains helpful Information.

 13. For most recent news you have to pay a visit internet
  and on web I found this web site as a best web site for
  most up-to-date updates.

 14. Thanks for some other informative site. The place else may just I am getting that type of info written in such a perfect manner?

  I have a mission that I’m just now operating on, and I have been at the look out for such info.

 15. Not surprisingly, some of those companies can be better
  than others. Simply too often it might occur how the person is just rushing off.
  It works like a research motor like Google, Yahoo or MSN except that with a reverse lookup index,
  you locate data by entering license plate amounts.

 16. Good day! I could have sworn I’ve been to this web site before but after looking at many of the posts I realized it’s new to me.
  Anyhow, I’m certainly pleased I discovered it
  and I’ll be book-marking it and checking back often!

 17. If some one needs to be updated with hottest technologies after that he must be go to
  see this site and be up to date daily.

 18. Yes! Finally someone writes about hebender.

 19. I tend not to write a great deal of responses,
  however i did a few searching and wound up here Peale Athletic Fitnessi
  ja kulturismi | Aerutaja Jüri Juurikas. And I actually do have 2 questions for you if it’s allright.
  Could it be only me or does it give the impression like a few of the responses look like they are coming
  from brain dead folks? :-P And, if you are
  posting on additional sites, I’d like to follow everything
  fresh you have to post. Could you make a list of all of all your shared
  pages like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

 20. Hey! This is kind of off topic but I need some advice from
  an established blog. Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about making my own but I’m not sure where to start.
  Do you have any ideas or suggestions? Thank you

 21. Thank you for the good writeup. It in truth was once a enjoyment account
  it. Look advanced to far introduced agreeable from you!
  By the way, how could we communicate?

 22. I am regular visitor, how are you everybody?
  This article posted at this web page is actually fastidious.

 23. What’s up colleagues, fastidious piece of writing and pleasant urging commented at this place, I
  am actually enjoying by these.

 24. What’s up it’s me, I am also visiting this website daily, this website
  is truly good and the users are in fact sharing fastidious thoughts.

 25. Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your web site is excellent, as well as the content!

 26. obviously like your web-site but you have to test the spelling on several of your posts.
  Several of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to tell the reality on the other hand I will definitely come again again.

 27. I drop a comment when I like a post on a site or I have something to contribute to the conversation. It’s
  triggered by the passion communicated in the post I looked at.
  And after this post Peale Athletic Fitnessi
  ja kulturismi | Aerutaja Jüri Juurikas. I was moved enough to drop a leave a responsea response :) I actually do have some questions for
  you if you do not mind. Is it only me or does it look as if like some of
  the responses appear as if they are written by brain dead people?

  :-P And, if you are posting at other sites, I’d like
  to follow anything new you have to post. Could you
  list the complete urls of your communal sites like your linkedin profile, Facebook page or twitter feed?

 28. chciałbym dziękuję za wysiłki masz wprowadzić
  pisania tego Blog. mam nadzieję, aby zobaczyć ten sam
  wysokiej klasy wpisy na blog przez ciebie później
  , jak również. W prawdzie, twoje zdolności twórcze pisanie inspirowane żebym moja własna strona teraz;)

 29. Very good blog! Do you have any hints for aspiring writers?

  I’m hoping to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option?
  There are so many choices out there that I’m completely overwhelmed ..

  Any suggestions? Thank you!

 30. The whole family is encouraged to get in and play on the inflatables.
  They are also likely to charge prospective tenants for fees relating to administration. Focus all
  your attention on the one speaking – we want others to
  pay attention to us when we are talking, so
  we should do the same for them.

 31. Excellent design and style and wonderful subject matter.

 32. I’ve been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like
  yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion,
  if all webmasters and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 33. Its not my first time to pay a quick visit this web site,
  i am visiting this web page dailly and take nice facts from here
  everyday.

 34. Verry energetic article, I enjoyed that a lot. Will there be a part 2?

 35. Nice replies in return of this query with real arguments and describing the whole thing concerning that.

 36. Nice post. I learn something new and challenging on websites I
  stumbleupon everyday. It’s always helpful to read articles from other authors and
  practice something from other websites.

 37. Admiring the dedication you put into yoᥙr website aand in depth
  infoгfmation you preѕent. It’sawesome to come acrоss a bⅼlg every once
  in а whіle that isn’t the ѕame unwanted rehashed informatiߋn. Wonderful read!
  I’ve bookmarked your site and I’m including your ᎡSS feeds to my Google
  account.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s